Parafialny Zespół Trzeźwości

Parafialny Zespół Trzeźwości zrzesza parafian, którym na sercu leży szczególnie cnota trzeźwości rodzin, młodzieży i naszej Ojczyzny. Grupa spotyka się w każdy I czwartek miesiąca na wspólnej modlitwie Koronką do Miłosierdzia Bożego, a w sierpniu jako miesiącu trzeźwości, co tydzień odmawia tę modlitwę wraz z wiernymi w kościele.

Intencją jest wyzwolenie z nałogów uzależnionych. Dodatkowo w sierpniu /oprócz Adwentu i Wielkiego Postu/ wystawiana jest Parafialna Księga Trzeźwości do której można wpisywać swoje postanowienie abstynencji.

W okresie Wielkiego Postu Zespół prowadzi Drogę Krzyżową z rozważaniami o trzeźwości i świadectwami osób uzależnionych i wyzwolonych z nałogu. Jedna z osób należy także do diakonii Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w Rzeszowie, gdzie posługuje na rekolekcjach KWC w Niechobrzu. Dzieli się swoim świadectwem życia na różnych spotkaniach religijnych.

Wspólna modlitwa jednoczy parafian i daje wytchnienie w trudnych chwilach dnia codziennego. Członkowie Apostolatu Trzeźwości służą sobie i innym pomocą oraz modlitwą, która jest najpiękniejszym wyrazem troski i miłości do bliźniego. Przewodniczącą PZT jest pani Barbara Bąk z Pogwizdowa Nowego.